HAKKIMIZDA


Yabancı Diller

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Çince’den Türkçeye ve Türkçeden bu dillere en uygun karşılıkları hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.


English ↔ Turkish

Deutsch ↔ Türkisch

Français ↔ Turc

Español ↔ Turco

Italiano ↔ Turco

Chinese ↔ English

Русский ↔ Турецко

汉语土耳其


Türkçe

Türkçe tanım sözlüğünün yanı sıra Osmanlıca ve Öz Türkçe ikidilli sözlük formatında verilmiştir.


Osmanlıca↔Türkçe

Eski terim ↔ Öz Türkçe karşılıklar


English-Chinese

Sözdil offers a comprehensive Chinese dictionary, based CC-CEDICT database, which is edited and adapted for SözDil format.


Chinese ↔ English (汉语英文)


Dil Seçimi
SözDil’de 11 farklı sözlük vardır, ve bunlardan istediğiniz veya istediklerinizi kolayca açıp kapayabilirsiniz. Örneğin Çin’de yaşıyorsanız sadece Çince↔Türkçe veya Çince↔İngilizce, ya da her ikisini birden kullanmak isteyebilirsiniz.


Kalite
SözDil, sunduğu her yabancı dilde en iyi ve en kapsamlı veritabanına sahiptir. Bir örnek vermek gerekirse, İngilizce sözlükte 4.000.000, Almanca sözlükte ise 800.000 karşılık vardır.


Teşekkür

Makalelerde çeviribilim ile ilgili yazılarını kullanmama izin veren değerli hocam Prof. Dr. Mine YAZICI’ya içten saygı ve teşekkürlerimi sunarım.


Son olarak, sözlük gereksinimi için Türkiye’nin en kapsamlı ve en iyi sözlük uygulaması olan SözDil’i seçen siz değerli kullanıcılarıma teşekkür ederim.


Ali BayramTelif Hakkı

SözDil'in yabancı dillerle ilgili özgün veri ve karşılıkları, wipo tarafından yasal koruma altındadır. Aşırmacılara karşı yasal yola başvurulacaktır.


Bütün hakları saklıdır. © SözDil Dil ve Sözlük Hizmetleri Ltd. Şti. 2019

İstediğiniz dili/dilleri seçerek SözDil'i özelleştirebilirsiniz.